magnifier
24 sierpnia 2023

Pokochać to, co niechciane – co zrobić z zabytkowymi obiektami poprzemysłowymi? Fotorelacja z IX edycji Szkoły Letniej PKN ICOMOS

16-18 sierpnia 2023 r. w Katowicach odbyła się IX edycja Szkoły Letniej PKN ICOMOS, cyklu spotkań i warsztatów organizowanych co roku przez Polski Komitet Narodowy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. 

Polski Komitet Narodowy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków co roku organizuje „Szkołę Letnią PKN ICOMOS”, cykl spotkań i warsztatów przeznaczony dla młodych specjalistów i specjalistek z zakresu ochrony zabytków i dziedzictwa narodowego w trakcie których osoby uczestniczące mają okazję wysłuchać szeregu inspirujących wykładów oraz zwiedzić wiele interesujących miejsc.

Tegoroczna edycja Szkoły Letniej odbyła się w dniach 16-18 sierpnia w Katowicach, a współorganizatorami projektu była Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska oraz Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków.

W ciągu trzech dni Szkoły uczestnicy i uczestniczki wysłuchali wykładów poświęconych m.in. specyfice ochrony dziedzictwa poprzemysłowego, ochronie i zarządzaniu zabytkami techniki czy  dziedzictwu cyfrowemu, a także zwiedzili:

  • Muzeum Hutnictwa Cynku „Walcownia”,
  • ruiny Huty Uthemann,
  • osiedle Nikiszowiec,
  • Kopalnię Węgla Kamiennego „Staszic-Wujek” oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności,
  • Walcownię Cynku w Lipinach,
  • Muzeum Historii Komputerów i Informatyki,
  • Muzeum Hutnictwa Doliny Małej Panwi w Ozimku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznej edycji Szkoły Letniej PKN ICOMOS i jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłym roku!

Udostępnij wpis w mediach społecznościowych

Zobacz również

Zainteresuj się innymi wpisami

Zobacz wszystkie wpisy
Skip to content